"15 éve eltűnt valaki" - Ismeretlen holttestet találtak az ír szikláknál.

Tizenöt éve, hogy egy ismeretlen férfi holttestét partra sodorta a tenger Írország nyugati partján, a híres Moher-szikláknál. Az ír hatóságoknak nem sikerült azonosítani, így a mai napig nem tudni, ki ő - de lehet, hogy magyar volt. Ezért kért segítséget egy nő, aki most újra próbálja felgöngyölíteni az ügyet, remélve, hogy végre fény derülhet a férfi személyazonosságára.
Egy rejtélyes férfi maradványaira bukkantak az ír parti őrség tagjai 2010. július 30-án Doolin térségében, a híres Moher-sziklák szomszédságában. A hatóságok szerint a holttest legalább tíz napja pihenhetett a vízben, mire felfedezték. Az eseményről az ír rendőrség számolt be, felkeltve ezzel a közvélemény érdeklődését.
Feltételezések szerint magyar gyökerekkel rendelkezett.
A férfi személyazonosságának megállapítása eddig elmaradt. Nem találtak nála semmilyen iratot, tetoválást vagy egyéb azonosítót – csupán egy pár zoknit és egy cipőt bocsátottak a hatóságok rendelkezésére. Éppen ez utóbbi tárgy lehet most a nyomozás kulcseleme: egy éles szemű nő észrevette, hogy a cipő belső címkéje magyar nyelven volt feliratozva.
- mondta el a lapunknak a nő, aki saját bevallása szerint pusztán érdeklődő civilként próbál segíteni az ügy megoldásában. A névtelenséget kérő hölgy akkor figyelt fel a cipőre, amikor egy dokumentumfilmet nézett az Írországban előkerült ismeretlen holttestekről.
- nyilatkozta szerkesztőségünknek. A hölgy jelenleg abban reménykedik, hogy a közösségi média és az internet erejével végre kiderülhet az áldozat személye.
- zárta szavait.
A boncolás eredményei szerint a férfi 168 cm magas, fehér bőrű, sötét hajú volt, rövid sötét bajusszal és szakállal. A testén nem volt tetoválás vagy más megkülönböztető jel. A fogait vizsgáló szakorvos szerint a férfi kizárólag Európában eshetett át fogászati kezeléseken - ez is azt valószínűsíti, hogy nem ír állampolgárról van szó.
Az ír hatóságok korábban megpróbálták rekonstruálni az áldozat arcát a Dundee-i Egyetem szakértőinek közreműködésével. Az így létrehozott fantomképet az Interpol adatbázisában is közzétették, azonban eddig senki sem tudta azonosítani.