A BKV vezérigazgatója titkos kapcsolatban állhatott egy bűnözői kör tagjával.


A bűnszervezet működése a korrupció, a túlárazott szolgáltatások és a fiktív szerződések sűrű hálózatán alapult, miközben ügyesen eltüntette illegális bevételeit, mintha csak a legális pénzügyi folyamatok része lenne.

A 444 forrásai szerint Bolla Tibor és a Nagymester, aki az elsőrendű vádlott szerepét tölti be, gyakran együtt jelentek meg különféle rendezvényeken, fesztiválokon, valamint sportesemények VIP területein. A két férfi rendszeresen utazott hozzátartozóikkal és a bűnszervezet egyéb tagjaival exotic úti célokra, mint például Bali és Kína. A cikk rámutat arra is, hogy Bolla nem csupán a Nagymesterrel, hanem annak középvezetőivel is szoros, személyes viszonyt ápolt.

A nyomozás 2021 júniusában vette kezdetét, amikor a NAV és a TEK közös akciója során lecsaptak a "Nagymesterre és társaira". Eleinte a hatóságok egy látszólag egyszerű áfa-csalásra szakosodott bűnszervezet felszámolására indultak, azonban ahogy egyre több információ került a felszínre, világossá vált, hogy az ügy szálai egészen a legmagasabb politikai és gazdasági körökig nyúlnak. A bűnszervezet a BKV-t célozta meg, különböző, elsősorban korrupcióval, túlárazással és fiktív szerződésekkel operáló módszerekkel milliárdokat emelt ki a közpénzekből, amelyeket aztán készpénzesítettek és tisztára mostak - áll a jelentésben.

Emlékeztetnék, hogy korábban már foglalkoztunk a bűnszervezetek működésével.

A 444.hu arról számol be, hogy a Nagymester és csapata 2015-ben felvásárolta a SIS (később Sys) nevű céget, amely látszólag a BKV informatikai feladatait végezte. A Sys 2019-ben újabb tendert nyert a BKV-tól, immáron 10 évre, 38 milliárd forintos keretösszeggel. A lap szerint a Nagymester nem vette a nevére a BKV-val szerződött céget, hanem strómanok segítségével irányította azt. A csalás lényege, hogy a Sys durván túlárazta a munkákat, az extraprofitot pedig kamu alvállalkozói szerződésekkel, fiktív munkákkal vonták ki a BKV-ból, miközben a valódi munkát a T-Systems végezte el. Azok, akik ráláttak a működésükre, lefizették vagy bevonták őket az üzletbe.

A portál információi alapján a BKV és a Sys közötti megállapodás keretein belül a banki garancia hátterét egy olyan ingatlan képezte, amely a Nagymester strómanjának és Bolla Tibor barátnőjének közös birtokában állt.

Érdekes és figyelemre méltó körülmény, hogy a BKV-hoz kapcsolódó Hotel Metro ügye több szempontból is különleges. A szálloda transzformátorai kulcsszerepet játszanak a körúti villamos áramellátásában. Az intézmény ügyvezetője, Korompai Péter, egyben a BKV egyik szakszervezeti elnöke is, míg felesége, Korompai-Romsics Krisztina, a BKV compliance vezetőjeként dolgozik, Bolla Tibor bizalmasaként, aki a vállalat jogszabályi megfelelőségéért felel. Korompai-Romsics Krisztina felügyelte a Sys és a BKV közötti együttműködés átvizsgálását, és a jelentések szerint minden rendben volt.

Bolla Tibor immár 13 éve irányítja a közlekedési vállalatot, és már 2008 óta betölt egy vezető szerepet, korábban gazdasági igazgatóként tevékenykedett. A 444.hu hírei szerint hosszú és sikeres pályafutását annak köszönheti, hogy a városházai döntéshozókkal, legyenek azok erős szocialista politikusok vagy fideszes képviselők, kitűnő kapcsolatokat ápol.

A lap kiemeli, hogy a hatóságok soha nem vonták kérdőre Bollát az ügy kapcsán.

Related posts