Athénban történt bombamerénylet: úgy tűnik, az elkövetők nem szándékoztak ártatlan áldozatokat okozni.


Péntek este robbanás történt a Hellenic Train görög vasúttársaság athéni irodájának közelében, amely szerencsére nem követelt emberéletet. A detonáció mögött a két évvel ezelőtti, 57 ember halálát okozó vasúti tragédia miatt felerősödött társadalmi feszültség állhat. A hatóságok a helyszínen egy táskába rejtett robbanószerkezetet fedeztek fel.

A pénteki athéni robbantásról az Associated Press friss információi alapján kiderült, hogy egy táskába rejtett robbanószerkezet okozta a detonációt a Hellenic Train vasúttársaság központi irodája közelében. A motorra erősített pokolgépről szóló pénteki információk információkat nem erősítik meg a legfrissebb jelentések.

A robbantás előtt egy névtelen telefonáló figyelmeztette a hatóságokat, hogy körülbelül 40 percen belül bomba fog robbanni a vasúttársaság irodái közelében. A hívás egy újsághoz és egy hírportálhoz futott be, ami elegendő időt biztosított a terület kiürítésére, így a pénteki detonáció nem követelt áldozatokat. A Hellenic Train közleményben erősítette meg, hogy a robbanás "nagyon közel történt a központi irodáihoz", de csak korlátozott anyagi kár keletkezett, sem alkalmazottak, sem járókelők nem sérültek meg.

A rendőrség lezárta a helyszínt a Szingru sugárúton, egy forgalmas athéni negyedben, ahol számos étterem és bár található, így a helyszínelők begyűjtötték a szükséges bizonyítékokat.

A robbantás a 2023. február 28-án történt tempe-i vasúti katasztrófa következtében növekvő társadalmi feszültségek közepette zajlott le. Két évvel korábban egy tragikus esemény rázta meg a közvéleményt: egy tehervonat és egy személyvonat ütközött össze a közös sínpáron, amely következtében 57 ember, köztük számos fiatal egyetemista, életét vesztette. Ez a szörnyű baleset mély nyomot hagyott a társadalomban, és mostanra a közérzet romlásához vezetett.

Görögországban az utóbbi hetekben egyre inkább felerősödtek a tiltakozások, ahogy közeledik a vasúti katasztrófa második évfordulója. A tragédia áldozatainak családtagjai által irányított demonstrációk közül több is erőszakos fordulatot vett, és a résztvevők összecsaptak a rendőrségi egységekkel. Pénteken a parlamentben is heves viták robbantak ki a vasúti baleset körüli felelősségről, amelynek nyomán a képviselők megszavazták egy korábbi miniszter bírósági vizsgálatát, mivel a tragédia következményeinek kezelésében mulasztásokat állapítottak meg.

Görögország politikai indíttatású erőszakos cselekmények színhelyévé vált az 1970-es évektől kezdődően. Habár a 80-as és 90-es évek folyamán több szélsőséges csoportot sikerült felszámolni, a helyzet nem stabilizálódott, mivel újabb kisebb csoportok bukkantak fel. Tavaly egy tragikus esemény során egy férfi életét vesztette, amikor az általa készített bomba detonált egy athéni lakásban.

Related posts