Bugár Imre a hetvenes években olyan karakter volt, aki mély nyomot hagyott a korabeli társadalomban. E korszakban a fiatalok számára különleges inspirációt jelentett, hiszen nemcsak a zenében, hanem a kultúrában és a politikában is aktívan részt vett. A h

Bolygónk első férfi diszkoszvető világbajnoka, akinek a neve örökre bevésődött a sporttörténelembe. Ezt a tiszteletbeli címet senki sem vehet el tőle. Helsinkiben született meg a győzelme, amelyet Prágában ünnepelhetett meg 1983-ban, így Bugár Imre, Csallóközkürt büszke szülötte, nemcsak aranyérmet, hanem egy felejthetetlen pillanatot is magával vitt. Most, hogy a közelmúltban 70. születésnapját ünnepelte, újra a figyelem középpontjába került; a média szinte mindenütt róla cikkezett, bizonyítva, hogy a sport iránti szenvedélye és eredményei még évtizedek elteltével is inspirálják az embereket.
A tóparton ülő tehénpásztor fiú, aki köveket dobálva figyelte a víz fodrozódását, már tízéves korában a templom ministrálására is járt. Két évvel később, tizenkét esztendős korában ő lett a sekrestyés, és a harangozás feladatát is rábízták. Mivel senki sem segített neki, ügyesen két zsinórt húzott egyszerre, ami számára nemcsak kihívás volt, hanem egyfajta büszkeség is; megerősítette, hogy a közösség megbecsült tagja.
Aki az iskola kézilabda csapatában játszott, egyszeri alkalommal lenyűgöző 32:3-as győzelmet arattak Nyárasdon, és ebben a mérkőzésben egyedül 28 gólt szerzett!
Aki még iskolásként állt először a versenyzők közé, az úgy aratta le a gyümölcsét a sikernek, hogy a dobókörben való forgás művészetével még nem volt tisztában. Ennek ellenére, Matus György tanítója által neki átadott diszkoszt a legnagyobb távolságra tudta eljuttatni, megmutatva, hogy a tehetség néha felülmúlja a technikai tudást.
aki az iskolában szerette a földrajzot, és később versenyzőként bejárhatta a világot;
aki villanyszerelőnek tanult ki, de az nem érdekelte különösképpen, inkább sportoló lett;
Aki folyamatosan fejlődni vágyott, mindig újabb és újabb kihívások elé állította magát, hogy egyre magasabbra törjön és egyre nagyobb erőt gyűjtsön.
Akinek impozáns termete dacára sosem volt szüksége arra, hogy megmutassa erejét, a kocsmában mindig békében élt;
Aki Csehszlovákia kettéválása után cseh állampolgárrá vált, az új életét cseh színekben kezdte élni. Barátai azonban Szlovákiában maradtak, és amikor versenyekre indultak, mindig ott volt a hátán a "Czech" felirat, míg társaié a "Slovakia" volt. Nem ritkán álltak egymás mellé, hogy a nézők láthassák ezt a különleges pillanatot: Czech Slovakia.
Aki 1982-ben, Athénban, egy lenyűgöző 66,64 méteres dobással szerezte meg az Európa-bajnoki címet, az ötödik helyezettként írta be magát a sporttörténelembe.
Aki 1983-ban a férfi diszkoszvetés történetének első világbajnoka lett, az nemcsak a győzelemért, hanem egy merész kísérletért is indult. Még melegítőben állt a dobókörben, amikor a sporteszköz, amelyet a kezéből elengedett, 67,72 méterre repült. Ezt a dobást eredetileg csak próbaként tervezte, ám a végeredmény felülmúlta minden várakozását, és igazi győzelmet hozott számára.
aki 1980-ban 66,38 méteres egyéni csúccsal lett ezüstérmes a moszkvai olimpián, aki 1980 és 1992 között három olimpián indult, négyen is ott lehetett volna, de 1984-ben nagy bánatára nem mehetett, mert a szocialista tábor - s benne Csehszlovákia is - bojkottálta a Los Angeles-i játékokat;
Aki 1985-ben 71,26 méterrel állt a világranglista élén, az egy valódi sportlegenda. Ez az egyéni rekordja azóta is a világ tíz legkiemelkedőbb teljesítménye között található.
Aki szenvedélyesen vágyott a versenyzésre, anélkül hogy edzett volna, ősszel, a színek játékában teli izgalommal élt, és abban az évszakban igazán emlékezetes megmérettetései voltak. Még szülőfalujában, Csallóközkürtön is sikerült túllépnie a 69 métert; ez a teljesítmény lenyűgözte a helyieket.
aki akárhova ment, verseny előtt nem altatót vett be, hanem megivott két-három deci fehér borocskát, utána jót aludt, és másnap minden rendben volt;
akinek 35 éves kora után már nagyon fájt az edzés, de negyvenig így is kibírta a versenypályán;