A cicád akkoriban, amikor szagolgat, valójában azt próbálja mondani neked, hogy felfedezi a környezetét, és kíváncsi a világra. Ez a kis szaglászás egyfajta "információgyűjtés" számára; minden egyes illat egy új történetet mesél el neki. Tehát amikor a pi
Mindenki számára felmerül ez a kérdés a fogamzásgátló használatával kapcsolatban - most itt a megoldás! (x)
A macskák szimatolása nem csupán véletlen jelenség: érzékeny orruk és a Jacobson-szerv nevű különleges szervük révén képesek nemcsak szagok, hanem érzelmek és információk érzékelésére is. Ez a viselkedés számos célt szolgál, a vadászattól kezdve egészen a kommunikációig. De mit is árul el valójában, amikor a macskád szimatolni kezd?
Amikor a macskád a kezedet vagy az arcodat szagolja, valószínűleg kíváncsian faggatja a világod titkait: honnan jöttél, és találkoztál-e más négylábúakkal. Ez a szimatolás olyan, mint egy titkos azonosító, ami segít neki megismerni téged. Ha pedig éppen valami ízletes csemegét, mondjuk egy szalámis szendvicset fogyasztasz, a macska szaglása szinte azonnal reagál, és nem habozik követni az étel csábító illatát.
A macskák kedvelik a macskamenta, a valeriána és a macskagyökér illatát, amelyek akár játékra vagy közelségre is ösztönözhetik őket. Ugyanakkor kerülik a levendula, citrom, hagyma, ecet és parfümök szagát, amelyek irritálhatják érzékeny orrukat. Az illóolajok, például a teafaolaj vagy az eukaliptusz, nemcsak kellemetlenek, hanem mérgezőek is lehetnek számukra.
A macskák szimatolása nem csupán egy megszokott tevékenység, hanem egy rendkívül összetett módja a kommunikációnak. Ha alaposabban odafigyelünk arra, hogy mit igyekeznek kifejezni, sokkal könnyebben alakíthatunk ki harmonikus viszonyt velük. Fontos, hogy figyelemmel kísérjük viselkedésüket és a környezetüket, hogy megértsük, miért szimatolnak, és mit várnak tőlünk. Ez a figyelem nemcsak a kötelékünket erősíti, hanem a kölcsönös megértést is mélyíti.