Kocsis Máté megdöbbent azon, milyen jelentős mennyiségű nyugati tőke áramlik, nem a Fideszhez.


Amiből az következik, szerinte, hogy a kormánynak kell úgymond feltárnia a politikai és médiakorrupciós hálózatot.

"A kormánynak kell feltárnia azt a politikai és médiakorrupciós hálózatot, amely a korábbi amerikai kormánytól kapott támogatást."

Ezt Kocsis Máté említette ma a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.

A Fidesz frakcióvezetője meglepetését fejezte ki amiatt, hogy milyen sokféle forrásból érkezik nyugati támogatás az ellenzéki pártokhoz és a nem kormánypárti sajtóhoz.

A téma sokrétűsége nem csupán Soros György által finanszírozott projektekről szól, hanem amerikai állami források is jelentős szerepet játszanak. Érdekes módon, több más vállalat és alapítvány is támogatja a hazai szélsőséges liberális csoportokat és ellenzéki pártokat. Érdemes megvizsgálni azt is, hogy Brüsszelből mekkora összeg – több millió euró, ami több tízmilliárd forintnak felel meg – érkezik a függetlennek tartott, de valójában liberális médiák, aktivisták és tüntetések támogatására.

Kocsis felfedte az igazságot.

Ezek a csoportok, egyének, médiafelületek és aktivisták gyakran választják a félhomályt vagy az árnyékos zugokat, hogy tevékenységeiket diszkréten végezhessék. Az, hogy felfedjük kilétüket, a kapott támogatások mértékét, valamint azt, hogy hogyan igyekeztek Magyarország szuverenitását aláásni, önmagában is súlyos és zavarba ejtő információ. Úgy vélem, a nyilvánosság ereje elegendő ahhoz, hogy hatékonyan felhívja a figyelmet ezekre a kérdésekre.

Kocsis irányt mutatott:

Az országgyűlés tavaszi ülésszakának nagy munkája lesz az ehhez kapcsolódó jogalkotás. A parlamentnek egy az Egyesült Államokban érvényben lévő Magnyitszkij-törvényhez hasonló, hacsak nem ugyanazt a törvényt kell elfogadnia, mert ami az amerikaiaknak jó, az Magyarországon is jó lesz. Mindennek párosulnia kell a Btk. módosításával.

Kocsis előre látta, milyen lépéseket tervez Brüsszel:

A brüsszeli liberális elit akkor is eljárásokat kezdeményez Magyarország ellen, ha nem tesz semmit. Brüsszellel eljutott a viszonyunk oda, hogy teljesen mindegy, hogy mit gondolnak, és ők is így gondolják.

Kocsis világosan kifejtette, hogy mire érdemes figyelni, és azt is, hogy mi az, amit jobb elkerülni.

Számunkra nem az a lényeg, hogy Brüsszel mit vélekedik, hanem hogy egy új globális irányvonal bontogatta szárnyait, amely az Egyesült Államokból ered. Ezt az erőt érdemes kihasználni, hiszen az onnan érkező impulzusok a nemzetállamok megerősítését és a szuverenitás védelmét célozzák. Mi pedig határozottan hiszünk ebben az új megközelítésben.

Kocsis világosan kifejtette, mi számít igazságosnak. Emellett azt is hangsúlyozta, hogy az Európai Parlamenti képviselőknek milyen lépéseket kellene tenniük a céljaik elérése érdekében.

Az lenne a fair, ha mindenkinek, aki közhatalmat gyakorol a magyar választók felhatalmazásából a magyar vagy az európai parlamentben, hasonló transzparenciakövetelményeknek kelljen megfelelniük. Az EP-képviselők vagyonnyilatkozattételi szabályozása nagyon laza, megengedő, átláthatatlan, pontosan azért, hogy a nyugati elit korrupciós ügyeit fedezze. Ezért született a javaslat, amit a miniszterelnök megemlített évértékelő beszédében, miszerint az EP-képviselőkre vonatkozó vagyonnyilatkozati szabályoknak meg kell egyezniük a magyar képviselőkre vonatkozókkal.

Kocsis kifejtette, hogy lehetséges-e, hogy a magyar parlament új jogszabályt léptessen életbe az Európai Parlamenti képviselőkre vonatkozóan.

Természetesen, a szöveget egyedivé tudom tenni: "Kétségtelen, hogy magyar állampolgárokról beszélünk."

Kocsis, reagálva Orbán kormánymegbízott kinevezésére, aki az amerikai befolyásolási kísérletek leleplezésére vállalkozik, bemutatta a globális hatalmi viszonyok eddigi működését, valamint a jövőbeli irányvonalakat. Rámutatott arra, hogy a világ eddigi működése a különböző politikai érdekek és befolyások bonyolult hálózatán alapult, míg a jövőbeli mechanizmusok a nemzetközi kapcsolatok átalakulásával új kihívásokat és lehetőségeket hoznak magukkal.

A Trump-adminisztráció felfedte a korrupciós hálózat működését, amikor nyilvánosságra hozta, hogy a korábbi baloldali kormány alatt az adófizetők pénzéből világszerte arra költöttek, hogy szélsőséges liberális ideológiákat terjesszenek. Ennek a hálózatnak van egy magyarországi ága is. Az amerikaiak Magyarországon dollármilliókat invesztáltak abba, hogy támogassák ezt az ideológiai irányzatot, valamint finanszírozzanak olyan médiafelületeket, álcivil szervezeteket és aktivistákat, akik a kormány politikai irányvonalával szemben állnak, különösen a migráció, a genderkérdések és a háború témakörében. Minden olyan fontos kérdésben, ahol a magyaroknak joguk lenne dönteni, az amerikaiak próbálkoztak befolyásolni az eseményeket, ehhez pedig magyar partnereket találtak, akiket pénzeltek. Ez a jelenség a politikai korrupció igazi megnyilvánulása: amikor külföldi államok vagy spekulatív cégek érdekei mentén magyar újságírók és álcivil aktivisták próbálnak beavatkozni a közéletbe. Az ilyen tevékenységek célja nem csupán az ideológiai befolyás, hanem politikai hatalom megszerzése is, hiszen politikusokat is támogattak anyagilag.

Kocsis világosan kifejtette, milyen lépéseket kellene tennie a magyar kormánynak.

A magyar kormánynak kapcsolatba kell lépnie az Egyesült Államokkal, a kormánymegbízott dolga lesz, hogy kiutazzon, és gyűjtsön be minden adatot.

Persze, íme egy egyedibb megfogalmazás: "De vajon miért is fontos ez?"

Related posts