Matolcsy Ádám véleménye szerint egy politikai lejáratókampány folyik ellene.


Szerinte minden jövedelme legális, az MNB-t pedig senki nem lopta meg, mert az alapítvány mérlegén vannak (papíron) az eszközök. Azt pedig mélységesen elítéli, hogy a sajtó nőként vizionálja a személyét.

Matolcsy Ádám, a korábbi jegybankelnök fia, aki már milliárdosként él, reagált a Telex által feltett kérdésekre. A megkeresés a Hadházy Ákos Facebook-bejegyzése nyomán érkezett, amelyben az ifjú milliárdos felesége egy szaúd-arábiai fényűző szállodában látható. Az utóbbi időben Hadházy gyakran oszt meg posztokat a NER-es luxusfeleségekről, akik többmilliós, sőt akár többtízmilliós ruhakölteményekben és ékszerekben tűnnek fel.

Ezek sok esetben nemhogy a magyar átlagemberek, hanem még az elit számára is nehezen hozzáférhető termékek - igaz, Rogán Antal felesége esetében kiderült, hogy a 120 milliós táska és a drága ruhák nem is az övé, illetve hogy Mészáros Lőrinc neje, Várkonyi Andrea valójában felhúzhat drága ruhákat, hiszen milliárdos értékben jótékonykodik az adófizetők pénzéből, hiszen a Mészáros Csoport továbbra is főként közbeszerzésekből él, Várkonyi médiacégének fő megbízója pedig férjének cégcsoportja.

Legutóbb Hadházy Ákos képeket osztott meg Matolcsy Ádám feleségéről, aki egy lenyűgöző, Szaúd-Arábiában épült tengerparti luxusszállodában pózolt a fényképezőgép előtt. Az éjszakai tartózkodás ára közel 1,5 millió forintra rúg, és a csuklóján egy 70 ezer eurós Cartier karóra csillogott. Ezzel kapcsolatban a Telex újságírói kérdéseket intéztek Matolcsy Ádámhoz, aki meglepő módon válaszolt, bár a válaszában megjegyezte, hogy szerinte Hadházy és a Telex az utóbbi hetekben "folyamatosan hazudozik egy nyilvánvaló politikai indíttatású lejáratókampány keretében".

A korábbi jegybankelnök fia, aki legalábbis közvetve kapcsolatba hozható az MNB-alapítványok körüli botrány eseményeivel – ahol az Állami Számvevőszék szerint is eltűnt százmilliárdnyi összeg –, ezt követően kijelentette:

"Minden jövedelmem legális,

nem élek életvitelszerűen Magyarországon immár négy éve. Édesapám már nem jegybankelnök, senki nem lopta el az MNB vagy az MNB alapítvány vagyonát, hiszen továbbra is a mérlegén vannak a vagyoneszközök."

Megemlítette, hogy apja korábban már kifejtette az alapítványokkal kapcsolatos helyzetet egy interjú során – valószínűleg az Indexnek adott beszélgetésre utal, ahol minden vádra határozottan reagált, és bírálta az ÁSZ szakmai hozzáállását. Ezen kívül azt is hozzátette, hogy szívesen válaszolna olyan kérdésekre, amelyek nem egy előre megírt forgatókönyv keretein belül, politikai szándékok mentén kerülnek felvetésre.

A Telex újabb kérdésekkel kereste meg Matolcsy Ádámot, aki válaszolt az ifjú milliárdosként elhíresült politikai helyzetről. Ádám véleménye szerint az MNB-ügy mögött politikai motivációk húzódnak, és a felelősséget politikai ellenfeleire hárítja. Érdemes megjegyezni, hogy bár elképzelhető, hogy az állítólagos riválisoknak tényleg szerepük van abban, hogy az ügy a Fideszen belül is előtérbe került, a valóság az, hogy az ÁSZ jelentése előtt jóval korábban, a független sajtó már részletesen feltárta az alapítványok körüli visszaélések gyanúját.

Mindenesetre Matolcsy Ádám így fogalmaz: "még az ilyen szembenállás sem ad alapot arra például egy Állami Számvevőszéknek, hogy

"Szakszerűtlen információkkal próbálja manipulálni a közvéleményt."

Saját bevallása szerint számos külföldi érdekeltsége van, bevételeinek nagy része külföldi cégekből származik. A hírekben megjelenő képet az életstílusáról "szándékosan túlzóak", bár ezt a kijelentést nehéz mire vélni, hiszen nincs mit eltúlozni egy 70 ezer eurós karórán, vagy azon, hogy a monacói F1-nagydíj idején az egyik legdrágább szálloda teraszán állva fotózták le, vagy hogy a baráti körében csak úgy röpködnek a tízmilliárdos New York-i luxusingatlanok.

Arra, hogy van-e olyan magántőkealap, amiben van tulajdonrésze, és ha igen, melyek ezek, azt felelte, Magyarországon és külföldön egyaránt rendelkezik befektetési jeggyel, de hogy ez mit takar, az nem derült ki - jegyzi meg a Telex.

A Kovács Petra álnév alatt írt emailek kapcsán a válaszában hangsúlyozta, hogy minden kommunikációja, találkozója és tárgyalása a jogszabályok és előírások maradéktalan betartásával történik. Hozzátette, hogy mélységesen elítéli a sajtóban megjelent, Kováts Petra "álnevén" írt ciklek által keltett hisztériát, amelyben a sajtó munkatársai nőként próbálják ábrázolni őt. Emellett kijelentette, hogy az RTL tévesen állítja, miszerint New Yorkban él; szerinte már négy éve nem járt New York államban sem.

A Válasz Online által megfogalmazott állításokkal kapcsolatban, hogy indít-e jogi eljárást a lap ellen, nem adott egyértelmű választ.

A baráti körében lévő személyek által kezelt magántőkealapokhoz való hozzájutás mikéntjéről, különösen a korábban jegybanki tulajdonban lévő ingatlanok esetében, a válasza az volt, hogy a legjobb, ha az érintettek maguk nyilatkoznak. Ugyanakkor megjegyezte, hogy szerinte "minden tranzakció a hatályos jogszabályok szigorú betartásával és piaci árazáson zajlott". Azt is hozzátette, hogy az új MNB-székház kivitelezését bárki ellenőrizheti és megcsodálhatja, hiszen még Varga Mihály is elismeréssel beszélt róla.

A Száraz Istvánnal és Somlai Bálinttal való kapcsolatomról így nyilatkoztam: "Mindketten olyan barátok, akikkel közös társaságba jártunk, azonban az idő múlása és a távolság miatt az utóbbi években a kommunikációnk jelentősen csökkent."

A lengyel GTC-vel kapcsolatban (aminek túlárazott részvényeire az alapítványok vagyonkezelője rengeteg pénzt elköltött) feltette kérdésekre érdemi választ nem adott.

Letagadta, hogy abban a svábhegyi villában lakott volna, amit az MNB alapítványa kutatási központnak vett meg, annak ellenére, hogy felesége úgy posztolt az ingatlan egyik fotóját felhasználva, hogy "újra otthon", azt valójában Magyarországra értették, mert akkoriban sokat éltek külföldön.

Amikor arról kérdezték, hol tartózkodik jelenleg, a családjára hivatkozva elzárkózott a válaszadástól. Ugyanakkor megemlítette, hogy gyakran hazalátogat, és nem aggódik a letartóztatás lehetősége miatt. A diplomata útlevéllel kapcsolatos kérdésre viszont úgy reagált, hogy "nem tud erre válaszolni".

A Telexnek tett nyilatkozatában azt is hangsúlyozta, hogy az Állami Számvevőszék sosem lépett kapcsolatba vele a vizsgálat során, ami az érintett szervezet részéről is megerősítésre került. Amikor arról érdeklődtek, mit vélekednek Matolcsy Ádám állításáról, amely szerint az MNB-ügy mögött politikai motivációk húzódnak, az ÁSZ egyértelműen fogalmazott: semmilyen formában nem reagálnak.

Related posts