A Jólvanezígy műsorvezetője új irányt vesz, és politikai pályára lép, csatlakozva a Kutyapárthoz. Az ismert arc mostantól nemcsak a képernyőn, hanem a politikai életben is szeretné meghallgatni a közönség hangját, és kreatív ötleteivel hozzájárulni a közé

Szabó Márton Csoki búcsút mond a Jólvanezígy műsorvezetői posztjának, miután csatlakozott a Magyar Kétfarkú Kutya Párthoz. Döntését azzal indokolta, hogy a pártsemleges műsor szellemisége nem összeegyeztethető új irányvonalával. Emellett elárulta, hogy a jövőben saját projektjeire szeretne fókuszálni.
Otthagyja a Jólvanezígy műsorát Szabó Márton Csoki - jelentette be a műsorvezető a kedd reggel megjelent adásban.
"Igen, elérkezett az idő, hogy búcsút mondjak a Jólvanezígy műsorvezetői posztjának" - jelentette be Csoki, aki a Kutyapártba való belépés miatt hagyja el a székét.
Amikor megkezdtük a Jólvanezígy projektet, már az elején tisztában voltunk vele, hogy egy pártpolitikától független műsort kívánunk létrehozni. Éppen ezért nem hívtunk politikai szereplőket – még azokat sem, akikkel egyetérthettünk vagy akiket kedveltünk – és távol tartottuk magunkat azoktól is, akik valamelyik párt aktivistái voltak. Talán már sokan láthattátok, hogy a Pride-on a kutyák szekerét toltam, és most már nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is ezt a támogatást nyújtom. Ez azonban nehezen összeegyeztethető a Jólvanezígy által képviselt értékekkel, amelyeket közösen megalkottunk.
- mondta a műsorvezető, aki kiemelte, hogy a Legyenmindenjó című önálló estjébe sokkal több energiát és kreativitást fog tudni belefektetni.
Amint arról korábban beszámoltunk, tavalyi influenszertüntetés szervezői és számos közéleti szereplő emelte fel a hangját a Kossuth téri demonstráción a "közéleti átláthatóságról" szóló törvénytervezet ellen, amely szerintük a kormánykritikus hangok elnémítását és a független civil szervezetek ellehetetlenítését célozza.
Szabó Márton, más néven Csoki, a Jólvanezígy műsorvezetője hangsúlyozta, hogy a mai nap különösen jelentős, hiszen itt van mindenki, aki osztja azt a nézetet, hogy ki kell állnunk a demokrácia védelmében. Bár a jelenlévők különböző véleményeket formálnak a világról, egy dologban egységesek: mindannyian elkötelezettek amellett, hogy „nem engedjük, hogy a kormány megszorításokat alkalmazzon a szólásszabadság ellen.”