Sajnos nem túl kedvező hírek érkeznek az Ausztriába utazni szándékozóktól: Hegyeshalomnál hosszú kilométeres sorok alakultak ki.

Több kilométeres kocsisor alakult ki a hegyeshalmi határátkelőnél, mivel az osztrák hatóságok fertőtlenítik az áthaladó járműveket. A korlátozásokat a ragadós száj- és körömfájás megfékezése miatt vezették be. A járvány miatt Ausztriába és Szlovákiába is hosszabb időbe telhet az átkelés.
A hegyeshalmi határátkelőnél több kilométeres kocsisor alakult ki a ragadós száj- és körömfájás elleni fertőtlenítési intézkedések következtében – tájékoztatott az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kedd reggel a police.hu weboldalon.
A hírek szerint az osztrák hatóságok által végzett fertőtlenítési munkálatok jelentős késedelmet okoznak az Ausztriába vezető közlekedésben.
A magyar rendőrség folyamatosan azon fáradozik, hogy a közlekedés gördülékenyebbé váljon, és a kialakult helyzetet a lehetőségeikhez mérten mihamarabb orvosolják – olvasható a közleményben. Kedd reggel Hegyeshalomnál több kilométeres dugóra kell számítani.
Az Útinform legfrissebb tájékoztatása szerint a Hegyeshalomnál található M1-es autópályán közel 6 kilométeres torlódás alakult ki. Ezzel párhuzamosan az 1-es főúton, amely a kishatárt köti össze, 2 kilométeres várakozás tapasztalható. Érdemes megemlíteni, hogy az M15-ös rajkai határátkelőnél egyelőre zavartalan a forgalom, torlódás nem tapasztalható.
A hétfői Magyar Közlönyben közzétett információk szerint a kormány extra támogatást nyújt a ragadós száj- és körömfájás megfékezése céljából. A március elején kirobbant járvány miatt számos szomszédos ország is intézkedéseket hozott a betegség terjedésének megakadályozására. A hétvégén Ausztria bejelentette a korlátozásokat, ami több határátkelőnél jelentős forgalmi dugókat eredményezett.
Emellett folytatódott a járművek fertőtlenítése, valamint Nagy István agrárminiszter közölte, hogy további intézkedéseket hoztak, melyek szerint
A ragadós száj- és körömfájás járványa nemcsak Ausztriában, hanem Szlovákiában is terjed, ahol eddig már hat marhatelep állatainál igazolták a fertőzést. Richard Kovacs mezőgazdasági miniszter nyilatkozata szerint a helyzet nem jelent komoly ellátási problémát, és nem várható áremelkedés sem, viszont a járvány számos állatot érint. Ráadásul sokan titkolják a fertőzést, és éjszakai szállítmányokkal próbálják elkerülni a hatóságokat. Matus Sutaj Estok belügyminiszter pedig már a határlezárások lehetőségét is felvetette Magyarország irányába, amit a szlovák kormány hétfőn jóváhagyott.
Nemrégiben az Indexen megjelent egy érdekes riport, amely bemutatja, hogyan élték meg a szarvasmarhák leölése miatt kialakult helyzetet Nyugat-Magyarországon. A részletes cikkhez itt juthatsz el.