A német vállalatok lelkesen üdvözlik Peking ambiciózus programját.

A következő Signature befektetői klubunk során a vámháború hatásait a piaci dinamika szempontjából, valamint a felerősödő globális verseny kihívásait fogjuk megvizsgálni. Célunk, hogy mélyebb betekintést nyújtsunk a jelenlegi gazdasági helyzetbe és annak következményeibe.
A Kínában zajló "Két Ülés" keretében a kormány ambiciózus célokat tűzött ki: 2025-re körülbelül 5%-os GDP-növekedést terveznek, miközben a költségvetési hiányt 4%-on kívánják tartani. A fiskális politika irányvonala proaktívabbá válik, és fokozott támogatást kíván nyújtani a gazdasági nehézségekkel küzdő helyi önkormányzatok számára. Kiemelt figyelmet kap a vállalati adósságok rendezése, a hosszú távú tőkebevonás, valamint a külföldi befektetések ösztönzése, hogy stabilizálják és fellendítsék a gazdaságot.
A pekingi kormány elkötelezett amellett, hogy előmozdítsa az intelligens elektromos járművek, a mesterséges intelligencia és a robotika innovációját, miközben hangsúlyt fektet a megújuló energiaforrások integrálására is.
A belső kereslet fellendítése érdekében emelik az egészségbiztosítási támogatások mértékét és az alapnyugdíjat, miközben különböző intézkedéseket vezetnek be a születési arány növelése és a nyugdíjkorhatár reformálása érdekében.
A német Kereskedelmi Kamara (AHK) kedvező fejleményként értelmezi Peking idei növekedési célját, amely véleményük szerint stabilizáló hatásokkal járhat a gazdaság számára.
Oliver Oehms, az AHK észak-kínai vezetője kifejtette, hogy ez kedvező fejlemény a Kínában tevékenykedő német cégek számára, akik a belső kereslet fellendülésében reménykednek, és ennek pozitív hatásait várják. Ezt a DPA hírügynökség számolt be.
"A legfrissebb intézkedések célja, hogy megerősítsék a gazdaság stabilitását, és világosabb üzenetet adjanak a kihívások legyőzésére" - mondta, utalva arra, hogy a német vállalatok már 2024-ben érzékelhették Kína gazdasági problémáinak következményeit. Ugyanakkor Peking idei növekedési célja reményekre ad okot, véli ő.