Egy thaiföldi nő hihetetlen módon több mint 4 milliárd forintot gyűjtött össze, miután buddhista szerzeteseket zsarolt sextape-ekkel. Az eset felháborító részletei sokakat sokkoltak, és rávilágítottak a digitális zsarolás veszélyeire.

A buddhista egyházat a közelmúltban egyre több botrány rázta meg.
A thaiföldi rendőrség letartóztatott egy nőt, aki állítólag szerzetesekkel létesített szexuális kapcsolatokat, majd a róla készült fotókat és videókat felhasználva zsarolással pénzt csalt ki tőlük. A "Ms Golf" néven ismert nő legalább kilenc szerzetessel folytatott ilyen jellegű kapcsolatot, és a hatóságok keddi sajtótájékoztatóján elmondták, hogy az elmúlt három év alatt körülbelül 385 millió baht (több mint 4 milliárd forint) összegű pénzhez jutott e módszer révén - számolt be róla a BBC.
A házát átkutató nyomozók több mint 80 ezer fényképet és videót fedeztek fel, amelyeket a szerzetesek zsarolására használtak - tájékoztatta a nyilvánosságot a rendőrség szóvivője.
Ez a legújabb botrány jelentős hullámokat vert a Thaiföldön nagy megbecsülésnek örvendő buddhista egyház berkeiben. Az utóbbi évek során számos szerzetest érintettek szexuális bűncselekményekkel és kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatos súlyos vádak, amelyek aláásták a közösség hitelességét és megbecsülését.
A hatóságok tájékoztatása szerint az ügy június közepén került először a látószögükbe, amikor értesültek arról, hogy egy bangkoki szerzetes váratlanul elhagyta a rendjét, miután egy nő zsarolásának áldozatává vált. A rendőrségi nyomozás során kiderült, hogy Golf 2024 májusában "kapcsolatba került" a szerzetessel. Később a nő azt állította, hogy gyermeket vár tőle, és több mint hétmillió baht gyermektartást követelt. A nyomozók szerint a nő a "megkívánt" összeget jelentős részt online szerencsejátékra fordította.
A rendőrség emellett létrehozott egy forróvonalat, amelyen az állampolgárok bejelenthetik a "nem megfelelően viselkedő szerzeteseket". A thaiföldi buddhizmus irányító testülete, a Szangha Legfelsőbb Tanácsa bejelentette, hogy külön bizottságot alakítanak a szerzetesi szabályok áttekintésére. A kormány szigorúbb büntetési intézkedéseket - pénzbírságokat és akár börtönbüntetést - javasol a szerzetesek számára, akik megszegik a szerzetesi kódexet.
Ahogy korábban említettük, a thaiföldi buddhista közösséget az utóbbi időszakban számos botrány rázta meg. 2017-ben egy szerzetes került a nemzetközi figyelem középpontjába, miután szexuális bűncselekmények, csalás és pénzmosás vádjával találta magát szemben. 2022-ben pedig egy templom Phetchabunban szerzetesek nélkül maradt, miután mind a négy ott szolgáló szerzetest letartóztatták egy kábítószer-ellenes razzia során, és megfosztották őket a szerzetesi státuszukról.
A szakértők szerint szükség van a változásra a buddhista közösségen belül, ugyanis az erős hierarchia miatt nem merik felelősségre vonni a necces személyeket.