Vámháború: Úgy tűnik, Kína nyitott a tárgyalásokra.

A vámháborúval kapcsolatos üzengetések szerdán is folytatódtak. A reggeli kereskedés során kedvező fordulat zajlott le a részvénypiacokon, miután elterjedt a hír, miszerint Kína hajlandó lenne tárgyalni az Egyesült Államokkal a vámintézkedések ügyéről. Eközben napvilágra került, hogy a kínai kormány egy "fehér könyvet" adott ki, amelyben részletesen bemutatják Peking hivatalos álláspontját a kereskedelmi kérdésekben, és hangsúlyozzák a párbeszéd fontosságát.
Szerdán Kína Államtanácsának Információs Hivatala nyilvánosságra hozott egy fehér könyvet, melynek címe: "Kína nézőpontja a kínai-amerikai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokkal kapcsolatos bizonyos kérdésekről".
A kínai kormány a dokumentumot azért adta ki, hogy tisztázza a tényeket a kínai-amerikai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokról, és részletesen ismertesse a kínai fél álláspontját a releváns kérdésekben - áll a fehér könyvben.
Az anyag rávilágít arra, hogy az Egyesült Államok milyen lépéseket tett Kínával szemben a kereskedelmi feszültségek időszakában. Peking hivatalos álláspontja szerint "Washington állandóan olyan intézkedéseket hozott, amelyek célja Kína visszaszorítása és elnyomása."
Ezek a lépések - melyek felfedik az amerikai viselkedés izoláló és kényszerítő vonásait -
A piacgazdaság és a multilateralizmus elvei között feszültségek mutatkoznak, amelyek komoly hatással lehetnek a kínai-amerikai gazdasági és kereskedelmi viszonyokra. Ezek az ellentétek nemcsak a két ország közötti együttműködést nehezítik meg, hanem hosszú távon is súlyos következményekkel járhatnak.
A dokumentum megállapítja, hogy Kína az amerikai intézkedésekre reagálva határozott ellenintézkedéseket hajtott végre, hogy megóvja nemzeti érdekeit.
A piaci szereplők és befektetők nem a korábban említett megállapítások súlyát emelték ki, hanem inkább ezt a tényezőt:
Kína továbbra is határozottan hisz abban, hogy a viták megoldásának legjobb módja a párbeszéd és a konzultáció. Ennek érdekében több lépcsős egyeztetéseket folytat az Egyesült Államokkal, hogy erősítse és stabilizálja a két ország gazdasági és kereskedelmi viszonyait.
A kínai álláspont szerint a kínai-amerikai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok mindig is kölcsönösen jótékony hatással bírtak, és mindkét fél számára hasznot hoztak - olvasható a legfrissebb fehér könyvben.
Mivel Kína és az Egyesült Államok két hatalmas ország, amelyek különböző fejlődési fázisokban és eltérő gazdasági struktúrákkal bírnak, nem meglepő, hogy gazdasági és kereskedelmi együttműködésük során feszültségek és nézeteltérések merülnek fel. A hivatalos kínai dokumentumok hangsúlyozzák, hogy elengedhetetlen a kölcsönös alapvető érdekek és aggodalmak tiszteletben tartása, valamint a problémák megoldásához szükséges párbeszéd és konzultációs folyamatok kiépítése.