Az FIA hivatalosan is figyelmeztetett: jelentős esőzések várhatóak a Sao Pauló-i Nagydíj során. | M4 Sport
Érkezik az eső - ismét felfordulást hozhat az időjárás Brazíliában? Az FIA a legszigorúbb figyelmeztetést tette közzé a szombati napra.
Már a mexikói nagydíjhétvégén felütötte fejét a hír, hogy eső és változékony időjárás vár ránk a Sao Pauló-i Nagydíjon. Az interlagosi hétvége előtti napokban ezek a jóslatok csak még inkább megerősítették magukat, különösen a szombati sprintnapra vonatkozóan, amikor is csapadékot ígértek.
Az FIA időközben figyelmeztetést adott ki a szombatra várható esőzések miatt. Pénteken azonban a mezőny még kedvező körülmények között, száraz pályán róhatja a köröket az egyetlen szabadedzésen és a sprintidőmérőn, hiszen a meteorológusok csak minimális csapadékra számítanak. A szombati időjárás azonban már sokkal kedvezőtlenebbnek ígérkezik.
Vasárnapra már jobbak a kilátások. Az eső valószínűsége 40%-ra csökken a versenynap délelőttjétől, a szél is gyengülni fog.
Az F1-es mezőny felkészülten várja a váratlan fordulatokat, különösen azután, hogy tavaly a heves esőzések miatt a szombati időmérő edzést vasárnap délelőttre kellett áthelyezni. Mivel ez egy sprinthétvége, az FIA lehetőségei a program átszervezésére meglehetősen korlátozottak.
"Erre az időjárásra számítunk" - nyilatkozta Alexander Albon, mikor arról érdeklődtek, miként készül a mezőny a kiszámíthatatlan körülményekre. "Nemcsak a száraz pályás fedélzeti kamerás felvételeket elemzed előzetesen, hanem a korábbi esős versenyek adatait is alaposan átnézed, hogy megértsd, mi zajlott le. Ez egy rendkívül kiszámíthatatlan hétvége lesz. Tavaly például láthattuk, hogy az Alpine-ok a dobogóra álltak, és a konstruktőri bajnokságban is jelentős átrendeződés történt a középmezőnyben."
Egy ilyen szituáció komoly kihívást jelent az újonc versenyzők számára. Tavaly Oliver Bearman volt az egyetlen, aki a kezdeti nehézségek ellenére sikeresen átvészelte az esős versenyt, és megpillantotta a kockás zászlót. Isack Hadjar megosztotta, hogy alaposan tanulmányozta az előző futamokat és versenyzőket, igyekezett minden lehetséges forgatókönyvre felkészülni. "A hétvégén változékony időjárásra számíthatunk, száraz és esős körülmények egyaránt várhatóak, így minden edzésre maximálisan oda kell figyelni! Stratégiai döntéseket kell hozni, és a gumiválasztás során is figyelembe kell venni az időjárás alakulását. Technikai szempontból is komoly kihívásokkal nézünk szembe" - nyilatkozta a Racing Bulls újonca.




